DictionaryForumContacts

   
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z   <<  >>
Terms for subject Environment (5446 entries)
televizijski program телевізійна програма (Передача аудіовізуальних сигналів за допомогою електромагнітних хвиль)
tema предмет
temperatura температура (Властивість, що визначає напрямок потоку тепла, коли об'єкт вступає у термічний контакт із іншими об'єктами: тепло поширюється із зони з більш високою температурою в зону більш низької температури)
temperatura oceanske vode температура океану (Вимір і порівняння зі стандартним значенням ступеня тепла або холоду у водоймі, наповненій океанічною водою)
temperatura zraka температура повітря (Температура атмосфери, що характеризує середню кінетичну енергію руху молекул у невеликому регіоні, що визначають показниками стандартного або каліброваного термометра, який знаходиться у тепловій рівновазі з навколишнім повітрям)
temperaturni obrat/inverzija атмосферна інверсія (Температурна інверсія, при якій температура атмосфери замість того, щоб падати, зростає з підняттям над земною поверхнею. Холодне, більш важке повітря знаходиться внизу, тенденції до утворення висхідних потоків повітря немає, турбуленція відсутня. Інверсія часто утворюється до кінця дня, коли випромінювання теплої земної поверхні перевищує випромінювання від призахідного сонця. Інверсія може також утворитися під дією спадних потоків повітря, тобто холодних вітрів, що дмуть із гірських схилів у долину, а також антициклонів. В інверсійних шарах процеси вертикальної або горизонтальної дифузії пригнічені і забруднюючі речовини виявляються в замкненому просторі часто протягом тривалого періоду часу. Забруднююч1110 речовини, що викидаються на низькій висоті, більше піддаються вловлюванню інверсійними шарами, ніж забруднюючі речовини, викинуті в атмосферу з великої висоти. Тому існують екологічні вимоги до високих труб для викиду відпрацьованих матеріалів. Забруднення, що потрапило в атмосферу з великої висоти, має тенденцію лишатися на великій висоті через відсутність вертикального перемішування атмосферних шарів)
teoretična raziskava/študija кабінетне дослідження
teorija denarja теорія грошей (Комплекс загальних уявлень про наявність, потребах грошової маси, обліковий відсоток, вплив грошової маси на всю економіку або про політику, яку повинні застосовувати органи, що контролюють грошовий обіг)
teorija države blaginje теорія "держави загального благоденства" (Політична концепція про роль держави у капіталістичній економіці, відповідно до якої держава забезпечує всім членам суспільства прожитковий мінімум через перерозподіл ресурсів, прогресивне оподаткування, реалізацію спільних соціальних програм, включно сфери охорони здоров'я та освіти)
teorija o okolju екологічний принцип (1. Турбота про довкілля і про її захист. 2. Теорія, в основі якої лежить постулат про вирішальне значення довкілля у розвитку окремих індивідуумів або груп. Підкреслює важливість впливу фізичного, біологічного, психологічного, культурного середовища на структуру поведінки живих істот, включно людину. У політиці цей принцип ліг в основу ідеологічних платформ "зелених" партій, метою діяльності яких є "збереження планети і її народів")
terapija терапія (Лікування фізичних, розумових, соціальних розладів або хвороб)
terasasti vrt терасований сад
terasirana pokrajina терасований ландшафт (Ландшафт, що є результатом оброблення землі методом прокладки терас на схилах пагорбів з утворенням плоских ділянок. Цю практику широко застосовують у гористих районах, де відчутна нестача родючої землі і є нерівномірність випадання опадів)
teratogena snov тератогенна речовина (Речовини, здатні викликати ненормальний розвиток ембріона, вроджені каліцтва)
teratogena snov тератоген (Речовина, що викликає утворення уродженої аномалії або каліцтва ембріону)
teratogeneza тератогенез (Процес, при якому формуються відхилення від норми у потомства, зазвичай через ушкодження ембріональної структури протягом першого триместру вагітності)
teratogenost тератогенність (Здатність або тенденція приводити до появи аномалій у структурах)
terciarno čiščenje третинна обробка (Процес при якому видаляють забруднюючі речовини, що лишилися після вторинної переробки стоків, зокрема, азот, фосфор. Здійснюють шляхом застосування піщаних фільтрів, мікрофільтрації, ін)
terenska študija польове дослідження (Наукове дослідження, проведене на відкритому повітрі з метою збору інформації, яка не може бути отримана в умовах лабораторії)
terensko vozilo позашляховик (Сухопутний засіб транспорту, конструкція якого дозволяє пересуватися по більшості видів поверхонь доріг або землі й використовувати його з різною метою, наприклад, перевезення важких предметів, постраждалих, звичайного транспортування пасажирів)