DictionaryForumContacts

   
A B C D E F G H I L M N O P R S T U V X Z   <<  >>
Terms for subject Environment (5189 entries)
údarás rialaithe uisce повноваження на діяльність, пов'язану з управлінням водним господарством (Влада державного органу, його керівників застосовувати і виконувати рішення, закони, державну політику, що відносять до збереження і захисту водних ресурсів)
údarú санкціонування (Рішення компетентної влади, що дозволяє реалізацію конкретного проекту особі, яка подала заявку на цей проект)
údarú speisialta спеціальний дозвіл (Надання виключного права чи дозволу, а також законодавчий акт, що передбачає витрату грошей на державну програму)
uigeacht ithreach склад ґрунту (1. Відносні пропорції різних груп ґрунтових жил (пісок, дрібнозем, глина) у масі ґрунту. 2. Класифікація ґрунту відповідно до пропорцій і градації присутніх у ньому трьох ґрунтових жил, тобто піску, дрібнозему, глини)
úinéireacht право власності (Право використовувати власність, включно право передавати її іншим власникам. Повне володіння, титул, право власності відносно речі чи в межах претензії)
uirbiú урбанізація (Стан співтовариства з міськими рисами або процес утворення такого)
uisce вода (Розповсюджена рідина (Н2О), що утворює дощ, річки, моря, ін., що утримується у великій кількості в будь-якому живому організмі; речовина)
uisce a chur i mbaol загроза воді (Причиною можуть бути різноманітні фактори, наприклад, сільськогосподарські тваринні відходи, силос, що забродив (спиртомістка маса, що утворилася при додаванні чорної патоки до зелених кормів для ферментації й консервації; сильно забруднює навколишнє середовище й може призвести до загибелі риб при попаданні у невеликі струмки), рідина, що утворилася у сміттєвій ямі або купі, викид розчинників у водні стоки або в землю, недостатня переробка каналізаційних стоків)
uisce a spáráil економія води (Управління водними ресурсами для забезпечення регулярного постачання води для потреб людини, природних екосистем)
uisce abhann річкова вода (Вода, яка тече по руслу з високого до більш низького місця і зрештою попадає у озеро або море, крім умов пустелі, де вона може загубитися у пісках)
uisce báistí дощова вода (Вода, що випадає із хмар у вигляді дощу)
uisce cósta прибережні води (Відмінною рисою прибережних вод є континентальний шельф, який спускається під невеликим кутом у бік моря, а потім різко йде вниз на більшу глибину. Близькість прибережних вод до суші впливає на циркуляцію води. У районах припливу прісної води циркуляція прибережних вод перебуває під впливом руху більш щільних водних шарів)
uisce diméine водойма, що перебуває у власності держави (Водойма, що належить і охороняється національним державним органом)
uisce draenála поверхневі води (Води різних водних об'єктів, що знаходяться на земній поверхні. ("Водний кодекс України" від 06.06.1995 № 213/95-ВР))
uisce dromchla поверхнева вода (Усі води на поверхні Землі, що перебувають у річках, озерах, ставках, струмках, болотах, а також у складі снігу й льодовиків)
uisce farraige морська вода (Водний розчин солей у більш-менш постійній пропорції, склад якого залежить від кількох факторів, серед них домінують живі організми, детритові відкладання, пов'язані із цим хімічні реакції. Морська вода становить більше 98% усієї маси гідросфери і покриває 70% поверхні земної кулі. Морська вода відіграє важливу роль у формуванні клімату, велику увагу приділяють вивченню наслідків її забруднення. Вважають, що діяльність людини сприяє зміні складу морської води)
uisce farraige a chosaint захист морської води
uisce farraige folctha морська вода, придатна для купання (Морські води, у яких відкрито дозволено або не заборонено купатися і у яких традиційно купається велика кількість людей. Вода таких районів має відповідати певним якісним стандартам хімічних, мікробіологічних, фізичних параметрів)
uisce fuaraithe охолоджуюча вода (Вода, яку використовують для зниження температури чогось, наприклад, радіоактивних матеріалів ядерного реактора або двигуна машини)
uisce goirt солонувата вода (Вода, показник солоності якої знаходиться між показником прісної і морської води; як правило, складає 5-10 частин на тисячу)