DictionaryForumContacts

   
А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я '   <<  >>
Terms for subject Military (3893 entries)
біла пропаганда Інформаційно-пропагандиські матеріали, джерело яких легко визначити та розпізнати, із відповідних установ.
повідомлення Інформація або рішення, які передаються в короткій формі, прямим текстом або у вигляді зашифрованого тексту та повинні мати відповідну форму для передачі будь-яким засобом зв'язку.
пропаганда Інформація будь-якого роду, ідеї, які можуть змінити думку, враження, поведінку окремого підрозділу прямим або непрямим шляхом з метою отримання прямих або непрямих бажаних наслідків. Пропаганда може бути: 1. чорна: надає інформацію, що надійшла з джерела яке не є достовірним; 2. сіра: інформація, джерело якої не вказується; 3. біла: інформація із достовірного джерела, яке можна легко визначити. Примітка: В другому реченні, це стосується лише англомовних країн.
розвідувальна інформація Інформація військового характеру, а також процес її передачі і отримання. Розвідувальна інформація включає відомості щодо: воєнної доктрини і військово-економічного потенціалу держави; будівництва ЗС та їх бойової готовності; кількості, особового складу, стану військ (сил) їх бойових можливостей, засобів і умов ведення бойових дій; складу мобілізаційних ресурсів; кількості, якості і перспектив розвитку військової техніки та озброєння; рівня і тенденцій розвитку воєнного мистецтва і т.д. Джерелами отримання розвідувальної інформації можуть бути: вищі і підлеглі командири і органи управління; сили та засоби розвідки всіх видів; місцеві жителі; органи управління сусідніх та інших взаємодіючих військ (сил) полонені, перебіжчики, захоплені у противника бойові документи, зразки озброєння та військової техніки, а також різні довідники, топокарти, описи та інші джерела. За ступенем правдивості розвідувальна інформація поділяється на достовірну, ймовірну, сумнівну і помилкову; за значущістю - на особливої важливості, важливу і звичайну; за змістом - надзвичайної важливості, термінову і поточну.
оперативна бойова інформація Інформація, цінність якої є короткостроковою та яка збирається бойовими підрозділами або прямо їх передається. Вона може бути використана для ведення бою та оцінки обстановки. Ця інформація одночасно входить до системи донесень та обробки розвідувальних даних.
розвідувальні данні щодо комунікацій Інформація, що була отримана автономно та яка походить з електромагнітних повідомлень чи систем комунікації (наприклад, Морзе, голос, телетайп, факс) що стосується змісту цих повідомлень чи технічних характеристик чи цих електромагнітних комунікацій і комунікаційних систем.
чорна пропаганда Інформація, що надійшла з недостовірного джерела.
дані радіотехнічної розвідки Інформація, яку було отримано не шляхом кооперування, та яка походить з електромагнітних передач, що не є засобами передачі комунікацій, що стосується змісту цих передач чи їх технічних характеристик. (ФР) 2. Розвідувальні дані, отримані при зчитуванні електромагнітних сигналів через неінформаційні канали несанкціонованим користувачем.
склад боєприпасів Інфраструктура для зберігання боєприпасів, що належить до служби матеріально-технічного забезпечення та відповідає за зберігання боєприпасів для підрозділів, які до нього призначені.
Ініціатива про зміцнення етичних основ Ініціатива НАТО, висунута в листопаді 2007 року і спрямована на зниження ризику корупції за допомогою підвищення обізнаності, сприяння прозорості, зміцнення відповідальності та ін. у сфері безпеки
Середземноморський діалог Ініціатива НАТО, розпочата в 1995 році, відповідно до якої Північноатлантичний союз запропонував низці середземноморських країн почати діалог з питань безпеки. Станом на тепер в ньому беруть участь Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Мавританія, Марокко і Туніс
Ініціатива про оборонний потенціал Ініціатива, висунута главами держав і урядів країн НАТО в 1999 році на вашингтонській зустрічі на вищому рівні. Спрямована на вдосконалення потенціалу Північноатлантичного альянсу для виконання усього кола завдань НАТО: від колективної оборони до операцій з підтримки миру
взаємодоповнюваність вогню Існування декількох систем озброєння, які за своїми характеристиками і особливими показниками можуть задовольнити сукупність потреб у вогні загальновійськового командира.
військове формування Існуючий або знову організований (сформований) військовий підрозділ, з'єднання, об'єднання. Військові формування можуть бути тимчасовими (маршові підрозділи, команди та ін.)
військова перевага Істотна перевага у військовій потужності однієї держави (коаліції держав) над іншою
загрози національній безпеці України явища, тенденції і чинники, що унеможливлюють чи ускладнюють або можуть унеможливити чи ускладнити реалізацію національних інтересів та збереження національних цінностей України
транзитний коридор TC: Transit corridor. Ці коридори дозволяють транзит оперативного руху (бойового і логістики) Вони створюються у тиловій зоні зони введення в бій наземних сил. Ширина TK -10 км, вони двосторонні. їх висота уточняється в порядку координації простору.
інтегрована мережа інтегрована мережа засобів зв'язку Сухопутних військ -мережа, що дозволяє забезпечити доведення телеграфічної, телефонної інформації і відомостей до військових і урядових органів влади у повній безпеці. 2. інтегрована мережа засобів зв'язку - тактична чарункова цифрова мережа, що дозволяє підключення різних служб підтримки комунікаційних платформ підрозділів та, яка змінюється у ритмі маневру. 3. інтегрована мережа - транзитна й уніфікована метрополітенська мережа засобів передачі повідомлень, що забезпечує задоволення оперативних потреб армій, жандармерії й урядових органів влади у мирний час, під час криз чи війни. Вона не може бути приєднана до тактичних французьких мереж чи мереж союзників, а також до цивільних французьких чи іноземних мереж.
перспективна модель ЗС України інтегрована сукупність кількісних і якісних показників (параметрів) які в цілому забезпечують спроможності (оперативні, бойові, спеціальні) готовність і здатність ЗС України до виконання завдань за призначенням відповідно до імовірних сценаріїв виникнення та розвитку ситуацій
система інтегрована сукупність матеріальних функцій (в тому числі персоналу та інших ресурсів) що об'єднуються для виконання певного завдання. Масштаб і сфера застосування, що характеризують системи, ніколи повністю не описуються, та, зазвичай, визначаються набором основних оперативних функцій та встановлюються одним або декількома комплексами сил і засобів