DictionaryForumContacts

   
A B D E F G I J K L M N O P Q R S T U V W X Ċ Ħ Ż   <<  >>
Terms for subject Environment (5184 entries)
ċentru ta' rikreazzjoni центр дозвілля й відпочинку (Будинок, у якому знаходяться басейн, інші приміщення, наприклад, для заняття спортом)
ċentru tad-data центр даних (Організація, основна мета якої - збір, аналіз, обробка, зберігання, одержання, поширення одного або кількох типів даних)
ċentru tal-belt міський центр (Центральна частина міста)
ċeramika кераміка (Мистецтво й технологія виробництва виробів із глини, фаянсу, ін)
ċertifikazzjoni сертифікація (Процедура письмового засвідчення третьою стороною відповідності продукції, процесу чи послуги встановленим вимогам. (Проект 2011 р. на ДСТУ ISO 14050:201x. Екологічне управління. Словник термінів (ISO 14050:2009, IDT)))
ċertifikazzjoni ta' kwalità сертифікація якості (Формальне письмове підтвердження, що товар, послуга, інший продукт праці досягли певного визнаного і високого рівня якості)
ċetaċej китові (Морські ссавці,включно кити, дельфіни, морські свині)
ċeżju цезій (М'який, сріблисто-білий метал, що має високі реактивні властивості, належить до лужної групи металів. Може нести загрозу радіоактивного зараження, тому що зустрічається у двох радіоактивних формах. Цезій-134 виробляють шляхом реакції у ядерних реакторах, але не через розщеплення ядерного ядра. У процесі його виробництва відбувається виділення бета- і гамма-випромінювань, а період його напіврозпаду становить 2,06 року. Цезій-137 є продуктом реакції розщеплення ядра урану й випадає в якості опадів після ядерного вибуху. Є джерелом бета- і гамма-випромінювань, а період його напіврозпаду становить 30 років. Цезій-137 у значних кількостях потрапив в атмосферу, а, отже, у харчові ланцюги, при проведенні ядерних випробувань у повітряному середовищі, а також аварій на Чорнобильській АЕС і заводі Уіндскейл. Після Чорнобильської аварії, у результаті якої радіоактивна хмара накрила більшу частину території Європи, Європейська Комісія прийняла нові, більш жорсткі заходи контролю над рівнем вмісту цезію у питній воді й продуктах харчування)
ċiklu bijoġeokimiku біохімічний цикл (Рух хімічних елементів по колу, з організмів у фізичне середовище й назад в організми. Процес називається кругообігом поживних речовин у разі, коли відбувається рух елементів, необхідних для підтримки життя. Під час біохімічного циклу рослини розкладаються,і мінеральні речовини природним чином формують гумус, який є джерелом майбутнього росту рослин)
ċiklu bijoloġiku біологічний цикл (Послідовність перетворень або біологічних подій, які змінюють одна одну і наприкінці циклу приходять до первісного стану, наприклад, цикли життя тваринних або рослинних організмів)
ċiklu idroloġiku гідрологічний цикл (Рух води між океаном, сушею, атмосферою через випари, випадання опадів і активності живих організмів, один з головних біохімічних циклів у природі. Щодня вода випаровується з океанів, підноситься в атмосферу над поверхнею суши, куди вона випадає у вигляді опадів, які потрапляють із суші назад в океан через ріки, завершуючи таким чином цикл)
ċiklu ta' nutrijenti поживний цикл (Біогеохімічний цикл, у межах якого поживні речовини проходять через ґрунт, живі організми, повітря, воду або лише через деякі з них)
ċiklu tal-ħajja життєвий цикл (Фази, зміни, стадії, через які проходить живий організм протягом свого життя)
ċiklu tal-ħajja ta' prodott Життєвий цикл продукту (Життєвий цикл продукту охоплює стадії: придбання сировини, виробництво, упаковання, розподіл, споживання, вторинне використання, остаточна утилізація)
ċiklu tal-ħajja tal-materjali життєвий цикл матеріалу (Усі стадії виробництва, розподілу, торгівлі, використання, вторинного використання, експлуатації матеріалів, а також поводження з відходами)
ċiklu tal-karbonju кругообіг вуглецю (Циклічний рух вуглецю у біосфері, у межах якого рослини перетворять вуглекислий газ в органічні сполуки, які споживають рослини й тварини, і вуглець повертається до біосфери у неорганічній формі через процесів респірації й розкладання)
ċiklu tan-nitroġenu азотний цикл (Комплекс процесів, при яких рослини одержують значну частину необхідного їм азоту для створення білків, нуклеїнових кислот, інших біохімікатів, а азот повертається в атмосферу)
ċiklun циклон (Ураган, що характерний конвергентним і висхідним обертовим рухом повітряних потоків навколо зони низького тиску ("око" циклону), до якої він надходить із зони високого тиску. Циркуляція повітряних потоків відбувається проти годинникової стрілки у північній півкулі, і за годинниковою стрілкою у південній півкулі)
ċirkolari циркулярний лист (Лист призначений для широкого розсилання)
ċirkolazzjoni циркуляція водних шарів (Циркуляція шарів води в озері або морі, особливо восени чи навесні, при якій поверхнева вода перемішується з водою нижніх шарів через різницю щільності, викликаною різницею температур. Явище, характерне для озер, що покриті шаром льоду взимку)