DictionaryForumContacts

   
A B D E F G I J K L M N O P Q R S T U V W X Ċ Ħ Ż   <<  >>
Terms for subject Environment (5184 entries)
netwerk ta' korrispondenti ambjentali інформаційна мережа з питань довкілля (Система, що поєднує людей і технічні засоби з метою обміну даними й знаннями, що стосуються природних ресурсів, здоров'я людини й інших проблем екології)
netwerk ta' monitoraġġ мережа станцій моніторингу (Взаємозалежна система станцій моніторингу для спостереження за рівнем забруднення)
netwerk ta' sħana muniċipali міська система теплопостачання (Система, що забезпечує теплом усі житлові будинки міського району із центрального джерела (наприклад, з гарячих підземних джерел в Ісландії або водою, що надходить із теплоелектростанції))
netwerk tal-bijotopi система біотопів (Взаємоперетин коридорів, які з'єднують екологічні спільноти. Виживаність видів вище у тих районах, де відзначено більше зв'язків з сусідніми ділянками)
netwerk tat-toroq мережа автомобільних доріг (Уся система автомобільних доріг країни)
netwerks ta' distribuzzjoni ta' gass газопровідна система (Система взаємозалежних труб для розподілу і подачі газу)
newba ротація сільськогосподарських культур (Сільськогосподарський метод, за яким із сезону в сезон кожне поле засівають різними культурами, щоб культура висівалася знову на даному полі з інтервалом у кілька років. Ротація сільськогосподарських культур мінімізує ризик руйнування певних поживних речовин у ґрунті. У системах ротації зернову культуру саджають у перший рік, наступного року - овочеву листяну культуру, потім - фуражну культура, найчастіше бобові, які відновлюють вміст азоту в ґрунті. Проте, високі врожаї все-таки більше забезпечує додавання хімічних добрив у ґрунт)
newrotossiċità нейротоксичність (Прояв негативного ефекту в нервовій системі через вплив хімічної речовини)
newtralizzazzjoni нейтралізація (Перетворення розчину в нейтральний, шляхом додавання основи до розчину кислоти або кислоти до розчину основи)
nfiq витрати (Витрата коштів споживачами, інвесторами, державою для придбання товарів і послуг)
niċċa ekoloġika екологічна ніша (1. Простір, зайнятий видами, включаючи фізичний простір і функціонування видів. 2. Екологічна ніша характеризує середовище проживання, яке надає необхідне харчування і захист для тривалого існування рослинного й тваринного видів. На додаток до харчування й захисту, екологічна ніша не повинна мати які-небудь довгострокові загрози для існування виду з боку хижаків, конкурентів або паразитів. Концепція екологічної ніші ширше ніж поняття середовища проживання виду)
nikil нікель (Ковкий сріблисто-білий метал, міцний і стійкий до корозії, у природі зустрічають головним чином у складі залізо-нікелевого колчедану, червоного нікелевого колчедану; використовують у сплавах, особливо для додання міцності стали, у гальванотехніці, а також як каталізатор органічного синтезу)
nirien tal-foresti лісова пожежа (Велика пожежа в лісі, яка знищує значні площі, що густо заросли деревами й іншими рослинами)
nitrat нітрат (Будь-яка сіль, або складний ефір азотної кислоти, наприклад, нітрат натрію)
nitrat tal-perossiaċetil пероксилацетилнітрат (Забруднююча речовина, утворена при впливі сонячного світла на вуглеводні й оксиди азоту в повітрі. Складова частина смогу)
nitrifikazzjoni нітрифікація (Процес, при якому сполуки аміаку, включно створені людиною мінеральні добрива, а також гумус, утворений органічною матерією рослинного чи тваринного походження, перетворюються в нітрити, а потім у нітрати, які поглинають сільськогосподарські культури. Зайва кількість нітратів може через землю потрапити у поверхневі й ґрунтові води та викликати їх забруднення. Надлишок нітратів може бути перетворений бактеріями у газоподібний азот, який сприяє парниковому ефекту в атмосфері. Основне джерело азоту в екосистемі це молекулярний азот атмосфери. У рідких випадках може розчинятися у воді. Практично ніколи не зустрічають у складі твердих порід)
nitrit нітрит (Сіль або складний ефір азотної кислоти, що входять до складу сполук, таких як нітрит калію, нітрит натрію, бутилнітрит)
nitroġenu азот (Основна поживна речовина рослин і тварин. Тварини одержують його у складі азотвмістних сполук, зокрема, амінокислот. Незважаючи на те, що атмосфера на 80% складається з газоподібного азоту, не всі організми мають здатність споживати його у такій формі. Вищі рослини одержують його через ґрунт після того, як мікроорганізми перетворили азот на аміак або нітрати, які легко ними засвоюються)
nitroġenu organiku органічний азот (Важлива поживна речовина для рослин і тварин. Тварини одержують його в складі азотовмісних сполук, особливо амінокислот. Незважаючи на те, що атмосфера на 80% складається з газоподібного азоту, не всі організми здатні використовувати його у такій формі. Вищі рослини зазвичай одержують його через ґрунт після того, як мікроорганізми переробили азот в аміак або нітрати, які рослини можуть поглинути. Це перетворення азоту, яке зветься ще "фіксацією азоту", важливо для утворення амінокислот, які, у свою чергу, є будівельним матеріалом для білків)
nitrosammina нітрозамін (Представник класу нейтральних, зазвичай жовтуватих сполук, що містять дівалентну групу = NNO)