DictionaryForumContacts

   
A B Č D E F G H I J K L M N O P R S T Ú V W X Z   >>
Terms for subject Environment (5146 entries)
Agentúra pre životné prostredie агентство із захисту довкілля (Агентство із захисту довкілля США, що відповідальне за контроль над забрудненням повітря, води, забрудненням пестицидами, радіаційними загрозами, шумовим забрудненням. Агентство також веде дослідницьку роботу, пов'язану з наслідками забруднення)
agrárne lesníctvo агролісництво (Змішане висаджування дерев та сільськогосподарських культур, особливо бобових. У напів посушливих районах і у горбкуватій місцевості, позбавленій лісового покриву, агролісництво допомагає контролювати ерозію, відновлювати родючість ґрунту і одночасно є джерелом цінних продуктів харчування і товарів)
agrochemikálie агрохімікат (Органічні, мінеральні та бактеріальні добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин, інші речовини, що застосовують для підвищення родючості ґрунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції (Закон України "Про пестициди і агрохімікати" в@ід 02.03.1995 № 86/95-ВР))
agroekosystém агросистема (Екосистема, у якій переважає сільськогосподарська діяльність людини)
agrometeorológia агрометеорологія (Взаємодія між метеорологічними, гідрологічними факторами з одного боку, а з іншого - із категоріями сільського господарства в широкому сенсі, включно садівництво, тваринництво, лісництво)
agronómia агрономія (Принципи й процедури управління ґрунтами, а також стосовно поліпшення, управління і виробництва сільськогосподарських і спеціальних культур)
agropotravinársky priemysel агроіндустрія (Індустрія, пов'язана з виробництвом, переробкою та розподілом сільськогосподарської продукції)
agroturistika заміський туризм (Відпочинок, організований на фермі: їжу готують із натуральних продуктів; гості можуть ознайомитися з виробами місцевих промислів і бачити процеси виготовлення такої продукції, також брати участь у спортивних чи сільськогосподарських заходах)
AIDS СНІД (Синдром набутого імунодефіциту викликаний вірусом ВІЛ. Виявляється у вигляді різних інфекційних і/або злоякісних захворювань і має високий рівень смертності. При розвитку синдрому руйнується механізм опору організму інфекціям, який залишається беззахисним перед такими захворюваннями, як туберкульоз, пневмонія, захворювання крові, саркома Капоші, а також понад 20 інших індикаторів цієї хвороби. Ефективні засоби лікування відсутні. Відмінною рисою СНІДу є широкий спектр супутніх інфекційних захворювань і висока частота, з якою вони вражають хворого у порівнянні зі здоровою людиною. На початковій стадії ознаки захворювання і симптоми можуть бути виражені не сильно, проте на більш пізніх стадіях процес може розвиватися з б1110льшою інтенсивністю в порівнянні з іншими захворюваннями, пов'язаними з порушеннями імунної системи. Відомо чотири види сценаріїв розвитку СНІД. Перший супроводжують ускладнення на легені, другий пов'язаний з ураженням центральної нервової системи, третій - із ураженням гастроентерологічного тракту, для четвертого характерна лихоманка невідомого походження. Пацієнт, що одужав від одного виду інфекції, як правило, захворює ним повторно або ж новим видом. Серед хворих на СНІД поширене відчуття ізольованості, депресія, що можуть посилюватися у випадках, коли медичні працівники демонструють свій страх перед цим синдромом)
akceptovanie technológie впровадження технологій (Схвалення, позитивне сприйняття, продовжене використання нових приладів і систем, розроблених, як правило, на базі сучасних досягнень у сфері інженерних наук або виробництва)
akčná skupina група активістів (Група людей, об'єднаних для вирішення конкретних соціально-політичних чи соціально-економічних завдань)
akčný program mesta програма міського розвитку (Спланований і скоординований комплекс заходів, послуг, спрямований на поліпшення міського центру, створення здоровіших і безпечних умов для життя, забезпечення ефективного транспорту і зв'язку, адекватних комунальних об'єктів і дотримання естетичних норм)
aktinoidy актиній (Радіоактивний елемент групи актиноїдів, що являє собою продукт розкладу урану. Використовують як джерело альфа-частинок і у процесі виробництва нейтронів)
aktivity na pevnine господарська діяльність на суші
aktivity voľného času відпочинок (Заняття спортом, оздоровчо-розважальна діяльність у вільне від роботи, або інших обов'язків час)
aktívna populácia економічно активне населення (Кількість людей, готових і придатних для працевлаштування в межах підприємства, регіону або країни)
aktívna účasť активна участь (Залучення окремої особи або групи осіб у процес самоврядування або іншу діяльність з метою чинити вплив на ці процеси)
aktívne uhlie активоване вугілля (Аморфний вуглець у порошкоподібній, гранульованій або таблетованій формі, що характеризується великою площею поверхні по відношенню до одиниці об'єму, завдяки наявності великої кількості пор у своїй структурі)
aktivovaný kal активний мул (Мул, отриманий при аерації, що піддався обробці бактеріями. Використовують для прискорення процесу розкладання органічних речовин у стоках під час вторинної переробки відходів)
akumulácia v tkanivách накопичення в тканинах тіла