DictionaryForumContacts

   
А Б В Г Д Е Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т Ф Х Ч Ш Щ   <<  >>
Terms for subject Military (3893 entries)
штаб У військовій структурі, група військових та цивільних працівників, на яких покладено обов'язок щодо здійснення допомоги командирові в межах їхньої компетенції. Пов'язані терміни: інтегрований штаб, загальновійськовий штаб
штаб Європейського Союзу Військова структура, що працює у рамках Спільної політики з оборони і безпеки, особливо, щодо управління військовими операціями із врегулювання криз ЄС. Вона відповідає за швидке реагування, оцінку ситуацій для так званих Петерсберзьких завдань, включаючи ідентифікацію національних і багатонаціональних європейських сил.
об'єднаний штаб штаб командира об'єднаного або спеціального командування, інших органів військового управління, що складається із особового складу від кількох видів та родів військ; об'єднаний штаб під керівництвом Голови об'єднаного комітету начальників штабів, який допомагає Голові та іншим членам об'єднаного комітету начальників штабів виконувати свої обов'язки
штаб операції Елемент командування, що створюють для проведення військових операцій.
штаб тактичного рівня Штаб, що включає у себе необхідний персонал і матеріали для забезпечення: 1. командування на певний час передовим ешелоном під час виконання операції; 2. Проведення другорядної операції, що покладається на підрозділ, що утворено на певний час і дії якого обмежені у просторі й в часі (тактична група тощо)
штаб-квартира Сукупність особового складу, засобів та споруд, яка знаходиться під керівництвом командуючого з'єднанням. Штаб-квартира підпорядкована штатному чи функціональному начальнику штабу. Вона складається зі штабу та засобів підтримки командування: - спеціальні засоби зв'язку та командування; - засобів підтримки штаб-квартири (включаючи засоби захисту, які іноді плутають з засобами підтримки) Штаб-квартира може об'єднувати кілька командних пунктів: головний командний пункт, тиловий командний пункт, тактичний командний пункт, командний пункт резервних засобів та, у випадку рівня 1, головний тиловий командний пункт. Штаб-квартира може бути кваліфікована як така, що розташована в одному місці. В цьому випадку вона складається з одного головного командного пункту, який розташований в одному місці (тактичний командний пункт не приймається до уваги, тому що він не є постійним) Штаб-квартира може бути кваліфікована як така, що розташована в багатьох місцях. В цьому випадку вона складається з кількох командних пунктів (головного КП, тилового КП, КП резервних засобів) які розміщені в різних місцях.
штабний елемент Елементи, з яких складається штаб або відділення штабу. Може сам складатися з кількох підрозділів.
штабні підрозділи Оперативні підрозділи, що відповідають за підтримку штабу з'єднання під час операцій. Штабні підрозділи включають засоби зі спеціальної підтримки і/чи логістичної підтримки штабу. Вони можуть забезпечувати захист місця свого розташування. Вони також можуть бути багатоцільові чи спеціалізовані при виконанні одного зі своїх завдань. їх розмір й організація змінні залежно від рівня штабу і типу командних пунктів, що підтримуються.
штат Бюджетний - чисельність особового складу, видатки на який передбачені щороку, шляхом надання коштів, виписаних у спеціальному розділі бюджету. 2. Теоретичний - кількість особового складу, визначена штатним розрахунком для підрозділів. 3. Наявний - кількість особового складу, яка є у підрозділі.
штат відомчий нормативний документ, що визначає склад органу військового управління, військової частини, військового навчального закладу, установи та організації, організаційну структуру, чисельність особового складу і кількість основного озброєння та військової техніки, для обслуговування яких потрібні штатні обслуги (екіпажі) особового складу
штатна чисельність Кількість підготовленого особового складу, обладнання, озброєння та воєнної техніки, необхідних для виконання підрозділом завдань за призначенням
штатне командування Командування, відповідальне за: 1. організацію, підготовку; 2. визначення і вираження потреб у сферах, які сприяють формуванню і утриманню сил; 3. управління і адміністрування особового складу і застосування статутів, стосовно умов життя. Командування бере участь у розробці доктрини застосування сил, що йому підпорядковані. Це командування зазвичай не є загальновійськовим. Деякі штатні командування призначені бути основним ядром і структурою для прийому оперативного КП й здійснювати оперативне командування усіх сил їхнього рівня.
штатне командування оперативного призначення Постійне командування, що має штатні посади, але повинно здійснювати оперативне тимчасове командування всіх сил його рівня або забезпечити основу й обслуговування оперативного КП.
штатний Той, що є складовою частиною військового організму.
штатний підрозділ армійського корпусу Військовий підрозділ армійського корпусу, який не входить до складу дивізій армійського корпусу.
штатний розпис Перелік, в якому зазначена штатна кількість особового складу та основні технічні засоби, які повинні бути в підрозділі.
шток Пристрій, який використовують в ручному режимі стрільби для заштовхування патрона в казенну частину зброї
штурм Найбільш рішучий момент наступальних дій, перехід до рукопашного бою з противником. 2. Короткий за часом, потужний і добре організований напад на об'єкт, наприклад, на обладнану вогневу позицію, укріплення або вогневу точку. (УКР/НАТО) 3. Остаточна фаза атаки з метою вторгнення на ворожі позиції та зав'язання рукопашного бою (стосується невеликих підрозділів)
штурмова фаза Під час проведення амфібійних операцій, проміжок часу який відділяє момент прибуття основних штурмових підрозділів оперативних сил та момент завершення виконання завдання. 2. Під час проведення повітрянодесантних операцій, етап, початок якого позначається з моменту прибуття повітряним шляхом штурмового ешелону у зону цілі, атака такої цілі та захоплення плацдарму для прибуття наступних підрозділів.
штурмовий аеродром Постійний або швидко обладнаний аеродром, через якій здійснюються повітряні перевезення чи перекидання сил.