DictionaryForumContacts

   
А Б В Г Д Е Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т Ф Х Ч Ш Щ   <<  >>
Terms for subject Military (3893 entries)
наземна оперативна функція "застосування сил" Функція, що має за мету вплинути на середовище і/чи на противника (чи воюючу сторону) щодо: 1. знищення чи змушення противника відмовитися від своїх дій; 2. захисту. Наземні оперативні функції включають у себе: 1. контактну функцію; 2. функцію непрямого бою; 3. функцію впорядкування наземного простору; 4. функцію протиповітряної оборони.
наземна складова ТВД Сукупність наземних сил, що діють під командуванням командувача театру бойових дій, пов'язана із складовими частинами інших видів ЗС, і підпорядкована командувачу театру бойових дій, який здійснює оперативне командування в рамках застосування військ на національному рівні.
наземна тактична група Сукупність умов, створена для даної операції і розміщення, починаючи з постійної структури сил, що мають оперативне призначення. Ця сила підпорядкована єдиному командуванню та об'єднує частини, завданням яких є спільна реалізація наземного маневру. Вона має змінну структуру - може складатись із тактичних угрупувань, бригад чи кількох загальновійськових груп. Пов'язаний термін'. наземна складова театру.
наземне застосування Операція, специфікою якої є дія на землі чи біля поверхні землі, у прямому контакті з населенням, що забезпечує постійну присутність у гетерогенному середовищі, яке змінюється, і вписується у тривалу дію, що адаптована до обставин (висота, обсяг, щільність)
наземний ракетний комплекс Ракети і наземне обладнання, призначене для ураження наземних і морських цілей. Розрізняють стратегічні, оперативно-тактичні і тактичні наземні ракетні комплекси. Стратегічні комплекси знаходяться на озброєнні ракетних військ стратегічного призначення. Оперативно-тактичні і тактичні комплекси знаходяться на озброєнні ракетних військ і артилерії сухопутних військ і берегових ракетно-артилерійських військ військово-морського флоту.
наземний репер Природна чи штучна мітка на земній поверхні, яку можна чітко визначити по відповідно до її географічних координат, та численним лініям, які не відображаються у свіловому спектрі.
наземний удар Завдання, що полягає у ізоляції, нейтралізації або знищенні наземних сил противника, які ще не можуть прямо впливати дружні сили.
наземні сили Вид ЗС, що призначений для ведення бойових дій переважно на суші. У своєму складі звичайно мають різні роди військ, спеціальні війська, органи управління і служби. Організаційно складаються з підрозділів, частин, з'єднань і об'єднань. До сухопутних військ входять мотострілкові, танкові війська, ракетні війська та артилерія, війська протиповітряної оборони сухопутних військ, авіація сухопутних військ, частини і підрозділи спеціальних військ (інженерні, хімічні, зв'язку, радіотехнічні й ін.) Є також тилові частини та установи.
найближчий пункт призначення Місце на маршруті слідування визначене перед відправкою, де надається вся необхідна інформація та вказівки щодо подальшого пересування та кінцевого пункту призначення.
найменший приціл Мінімальний приціл який дозволяє проведення стрільби поверх своїх підрозділів без ризику їх ураження. Це поняття застосовується лише для деяких типів озброєння навісної стрільби.
найменший підрозділ Базовий підрозділ у сфері адміністрування й оперативної підготовки. Первинні підрозділи (роти, ескадрони, батареї, ескадрилі) поєднані у окремі частини. Первинний підрозділ складається з кількох піхотних чи танкових взводів, кожен із яких включає кілька відділень чи екіпажів. Піхотний чи танковий взвод, у бойових частинах - перший підрозділ, що може здійснити маневр. Первинний підрозділ є основою загальновійськового маневру і послідовно отримує підсилення, що дозволяють йому діяти в якості тактичної підгрупи.
наказ Форма вираження рішень командира, усно або письмово, що містить детальні вказівки, які необхідно виконати в короткий термін та за визначених умов. 2. Письмове, усне або у формі сигналу повідомлення, завдяки якому передаються вказівки начальника підлеглому.
наказ з розвідки Наказ, який розробляється на випадок можливих бойових дій, дані про підготовчі строки та природу яких вимагають або дозволяють здійснення більш глибокої розвідки. Він віддається перед попереднім наказом, майже за такою ж структурою (дані про ворога є загальними) та визначає задум маневру без часових деталей, але з уточненням районів дій та завдань різних видів розвідки з метою отримання певних результатів.
наказ на відкриття вогню Наказ на відкриття вогню віддається з метою керування або припинення вогню протиповітряних підрозділів проти визначених повітряних цілей. Він застосовується незалежно від того, яке вогневе завдання використовується на даний момент.
наказ на завантаження Наказ, який уточнює дату, час, шлях доправлення, методи та перелік засобів транспортування військ та їх обладнання до борту судна або літального апарату.
наказ на заняття нової позиції для стрільби Типове повідомлення підпорядкованій частині (підрозділу) ППО на зміну позиції для ведення вогню
наказ на застосування артилерії Накази, які віддаються командиром артилерії своїм підлеглим підрозділам. Вони існують у формі попередніх наказів, що віддаються або на період тривалості спеціальних маневрів, або на більш тривалий період часу та у формі наказів, які віддаються на визначений термін, відповідно до ситуації.
наказ на застосування інженерних військ Накази, які віддаються командиром інженерних військ своїм підлеглим підрозділам. Вони існують у формі попередніх наказів, що віддаються або на період тривалості спеціальних маневрів, або на більш тривалий період часу та у формі наказів, які віддаються на визначений термін, відповідно до ситуації.
наказ на здійснення призову Індивідуальний документ, що дозволяє здійснення призову наявного особового складу або резерву, який підлягає мобілізації, а також осіб, які підлягають мобілізації відповідно до плану дій під час криз.
наказ на карті Бойовий наказ (будь-яка оперативна інформація) який спирається на дані, нанесені на карти або креслення та доповнені короткими письмовими позначками на полях, а у надзвичайних випадках вербальними коментарями.