DictionaryForumContacts

   
А Б В Г Д Е Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т Ф Х Ч Ш Щ   <<  >>
Terms for subject Military (3893 entries)
керування польотом ракети Управління ракетою з моменту, коли закінчується фаза її запуску до моменту, коли починається заключна фаза траєкторії цієї ракети.
Керівна група високого рівня Створена в 1999 році, курує і координує реалізацію короткострокових рекомендацій схвалених Північноатлантичною радою і затверджених на зустрічі у верхах
керівник десантування Військовослужбовець, підпорядкований командирові літального апарату, який має слідувати за виконанням польотних інструкцій та процесом десантування особового складу або обладнання.
керівник місії У повітряних операціях – особа на борту, призначена вповноваженим органом, яка відповідає за успішне виконання завдання наявними силами та засобами. Примітка. Керівник місії не обов’язково є командиром повітряного судна
керівник навчань Офіцер, який відповідає за проведення навчань у межах своїх повноважень, що складаються з 3 рівнів: «жовтогарячий», «блакитний» та «пурпуровий». Цей офіцер має право віддавати необхідні додаткові вказівки та здійснювати командування навчаннями.
адміністративний контроль керівництво або здійснення повноважень у відношенні до підлеглих або інших організацій щодо адміністрування та забезпечення
керівництво логістикою повноваження командира видавати директиви (накази) підлеглим для забезпечення ефективного виконання визначених завдань та планів, оптимізації використання або перерозподілу наявних ресурсів, а також запобігання або усунення надлишкових об'єктів та/або дублюючих функцій між іншими компонентами
керівництво маневром Послідовність рішень, прийнятих відповідальним начальником, що полягає у пристосуванні виконання кожної фази до передбачених або непередбачених обставин.
кийок, що ламається Кийок, виготовлений з матеріалу, що ламається при його неправильному використанні, ЗНД
клас небезпеки Величина небезпеки, встановлена нормативними технічними стандартами
класифікація Попередня дія в процесі обробки відомостей (цикл розвідки) протягом якої відбувається об'єднання відомостей усякого роду, встановлюється хронологія подій і полегшується подальша експлуатація.
класифікація вразливих точок Розподіл закладів або установ, які вважаються вразливими точками. Розрізняють: 1. національний каталог: каталог, у який записані пріоритетні вразливі точки, призначені урядом; 2. зональні каталоги: каталоги, у які записані інші вразливі точки, необхідні для збереження життєдіяльності країни, для збереження її економічного оборонного потенціалу і для використання її військового потенціалу; 3. департаментські каталоги: каталоги, у які записані вразливі точки, які, локально або за певних обставин можуть мати деяку значимість для потреб оборони або виживання населення.
класифікація загрози Операція, що полягає у здійсненні градації загрозливих доріг при дотриманні певних критеріїв.
класифікація мостів і транспортних засобів Ця операція полягає у паралельній класифікації мостів (або поромів) і транспортних засобів, з урахуванням різноманітності типів транспортних засобів. Класифікація конкретизується наданням номерів класу, які мають бути записані на кожній машині і кожному мосту (або поромі) Машина даного класу може пройти на мосту (або зайти на пором) клас якого принаймні дорівнює її класу. По рішенню командування можуть бути прийняті деякі відхилення.
класифікація сил Класифікація збройних сил з точки зору їх застосування в рамках підтримки порядку: 1. сили 1-ої категорії: департаментська жандармерія й республіканська гвардія; 2. сили 2-ої категорії: мобільна жандармерія; 3. сили 3-ої категорії: сухопутні, морські, повітряні війська та підрозділи жандармерії, що застосовуються при мобілізації.
класифікація шляхів Спосіб класифікації дорожніх шляхів. Тут береться до уваги мінімальна ширина, найгірша частина шляху, вантажопідйомності мосту, порому або найслабшого балочного мосту і імовірні перешкоди руху.
ключова місцевість Територія такої важливості, що має бути утримана чи контрольована для забезпечення успіху виконання завдання.
ключова позиція Ділянка місцевості або позиція, зайняття або збереження якої дає перевагу одній або іншій стороні. Пов'язаний термін: ключова точка.
ключовий пункт Локальне місце чи споруда, знищення або захоплення якої може суттєво вплинути на військовий потенціал та успішність операції
ключовий символ Застосовується у рамках психологічних операцій та визначає простий, сугестивний та часто повторюваний елемент (ритм, знак, колір тощо) що негайно впливає на ключову аудиторію та який використовується з метою створення сприятливого клімату для сприйняття психологічної теми.