DictionaryForumContacts

   
А Б В Г Д Е Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т Ф Х Ч Ш Щ   <<  >>
Terms for subject Military (3893 entries)
велика висота Зазвичай, висота яка перевищує 10.000 метрів (33.000 футів)
велика висота Зазвичай висота, що перевищує 10000 метрів
великий корабель завдовжки 450 футів або 137 метрів і більше
верстат для вертикального розсмикування Здійснює розбирання боєприпасів шляхом відділення заряду (патрона) і корпусу
вертикаль оперативного управління Рівні командування, призначені для певної операції або для низки операцій. Пов'язаний термін:вертикаль управління.
вертикаль управління вертикаль підпорядкування від начальника до підлеглого, через яку здійснюється командування. Також називається командна вертикаль
вертикаль управління Послідовність військових керівників від начальника до підлеглого при виконанні наказів. Пов'язаний термін:вертикаль оперативного командування.
вертикаль управління вертикаль підпорядкування від начальника до підлеглого, через яку здійснюється командування. Також називається командна вертикаль
вертолітна польотна палуба Зона, призначена для зльоту та посадки вертольотів
верхній ешелон Зона, розташована на висоті більше 35 км
вести безпосередній вогонь Тактичне завдання, що дозволяє підрозділу, який маневрує, зайняти позицію на полі бою, з якої він може змусити противника вступити в бій стрільбою прямим наведенням. Підрозділ, що маневрує не пересувається для захоплення сил противника або місцевості, яку вони займають.
вести розвідку Збирати розвідувальні дані без ведення бою для забезпечення безпосередньої безпеки підрозділу.
вести спостереження; спостерігати Завдання або захід з безпеки, що полягає у систематичному спостереженні за простором, наземними, повітряно-морськими поверхнями та підводними районами, місцями, людьми чи об'єктами, за допомогою візуальних, акустичних, електронних, фотографічних чи інших засобів, з метою виявлення будь-якої діяльності ворога у визначеному районі, на визначеному напрямку з метою підняття, у разі необхідності, тривоги та збирання розвідувальної інформації. 2. Для зенітної артилерії, завдання, що полягає у виявлені, ідентифікації та зборі інформації щодо повітряної діяльності у визначеному районі.
взаємна видимість Поняття, яке характеризує здатність обох сторін вести вогонь та спостереження за полем бою.
взаємна підтримка Загальна тактика: взаємна підтримка підрозділів згідно із їх завданнями та відповідних позицій відносно противника, а також можливостей. 2. Артилерія: завдання двох або більше артилерійських підрозділів, підпорядкованих різним загальновійськовим командирам, відповідальних за взаємну вогневу підтримку, в умовах, обмежених простором, часом і споживанням.
взаємне матеріально-технічне забезпечення Постачання обладнання або надання послуг, яке здійснюється одним підрозділом виду ЗС або певної країни для підрозділу іншого виду ЗС або іншої країни, на платних засадах або шляхом застосування компенсаційних заходів.
взаємний зв'язок Зв'язок, що існує між підрозділом підтримки та підрозділом, який він забезпечує.
взаємодоповнюваність вогню Існування декількох систем озброєння, які за своїми характеристиками і особливими показниками можуть задовольнити сукупність потреб у вогні загальновійськового командира.
взаємодійні інститути Мережа міжнародних інститутів, що посилюють один одного, які займаються різними аспектами безпеки в широкому значенні цього слова, надаючи взаємну підтримку, не конкуруючи один з одним і не дублюючи функцій один одного
взаємодія Узгоджені спільні дії підрозділів, частин, з'єднань і об'єднань видів ЗС, родів військ (сил) елементів бойового порядку (оперативної побудови) і різних видів озброєння за завданням (об'єктами) напрямками, рубежами (районами) часом та засобами виконання поставлених завдань в інтересах досягнення цілей. Залежно від масштабу розрізняють стратегічну, оперативну і тактичну взаємодію. Стратегічна взаємодія - узгоджені спільні дії великих угруповань ЗС, що ведуть операції на одному або декількох театрах воєнних дій (стратегічних напрямках) для досягнення мети стратегічної операції або війни в цілому. В коаліційних війнах стратегічна взаємодія може мати місце також між ЗС союзних держав і їх окремих угруповань, що беруть участь у спільній операції на континентальних і океанських театрах воєнних дій. Оперативна взаємодія - узгоджені спільні дії оперативних (оперативно-тактичних) об'єднань і з'єднань різних видів ЗС і родів військ (сил) у тому числі багатонаціональних, для досягнення мети операції (бойових дій) проведеної на одному або декількох суміжних операційних напрямках. Тактична взаємодія - це узгоджені спільні дії з'єднань, частин, підрозділів між собою і сусідами для досягнення спільної мети.